Наші проекти

ФейкБум Бот (2022) (@FakeBoomBot) — це унікальний проєкт, який використовує можливості соцмережі Telegram в освітніх цілях.  Телеграм-бот здатний підвищити рівень критичного мислення користувачів та обізнаності про види інформаційних маніпуляцій. На цей час це поодинокий приклад використання ботів саме з освітньою метою. Бот використовує приклади реальних фейків та дезінформації, поширених в інформаційному просторі, та допомагає зрозуміти, яким чином слід відрізняти правдиву інформацію від неправдивої.

Велика кількість питань, які з’являються у довільному порядку, дозволяє проходити тест неодноразово та відслідковувати власний прогрес у розвитку навичок з медіаграмотності. Також є можливість порівняти свої здібності із загальним рівнем інших учасників. Телеграм-бот також має можливість у подальшому надсилати сповіщення про появу нової корисної інформації та оновлень. 

Бот доданий у рубрику інтерактивних сервісів національного проекту з медійної освіти “Фільтр”.

PolitScanner (2020) мобільний додаток який допомагає швидко та зручно отримати інформацію про політика та його діяльність, біографію, програму і доходи. Для використання додатку треба його завантажити на мобільний пристрій, а потім навести камеру телефона на зображення політика, який зацікавив виборця. Протягом кількох секунд можна отримати детальну інформацію про діяльність політика, його біографію, доходи і передвиборчу програму. 

Використовуючи додаток PolitScanner виборець має можливість проаналізувати зображення політика на будь-якому електронному носії (ТВ, планшети, мобільні пристрої) та в газетах, брошурах, білбордах або інших видах політичної реклами де є фотографія кандидата. Технологія розпізнавання облич перенаправить користувача на сторінку кандидата де буде необхідна для виборця інформація. 

Мета проекту підвищити зацікавленість у політичних процесах більш широких кіл виборців, залучення молоді та активних громадян до обговорення політичних програм кандидатів їх політичного бекграунду та обіцянок. Задля досягнення цієї мети використовуються технології гейміфікації та візуалізації даних.

iVote (2019 рік) – незалежна освітня платформа, розроблена, для того щоб допомогти виборцям швидко та зручно ознайомитися з програмами партій і раціонально та зважено дійти свого рішення під час виборчого процесу. Під час виборчих кампаній 2019 року більше 120 тисяч українців скористалися можливостями сервісу. Прочитані 700 тисяч програм політичних партій та кандидатів на посаду Президента.

Проект не залежить від будь-яких політичних сторін та реалізується за підтримки міжнародної організації Internews Network.

iVote – це платформа, яка за допомогою важливих суспільно-політичних питань допомагає виборцю краще зрозуміти передвиборчі програми.

iVote

@I_vote_bot (2019 рік) – інформаційно-освітній сервіс для виборців в соціальній мережі Телеграм. Один з перших світових прикладів використання можливостей сучасних месенджерів в залученні молоді до політичних процесів. Під час виборчих кампаній 2019 року ботом скористались 5000 користувачів соціальної мережі.

@I_vote_bot

Незалежний новинно-аналітичний сайт “Інформер” (www.informer.od.ua) (З 2013 року).

Метою проекту є підвищення обізнаності громадськості щодо реформ та політичних процесів, що відбуваються в країні, вироблення аналітичного контенту, інфографіки, що підвищує обізнаність громадян в питаннях європейської інтеграції, асоціації с ЄС, економіко-соціальних та культурних шляхів реінтеграції Донбасу і його населення після завершення конфлікту, збереження територіальної цілісності України і т.д. Загальна аудиторія сайту щомісячно скаладає 50 тисяч унікальних відвідувачів.

Аудиторія включає в себе:

  • 20 000 підписників в соціальній мережі Facebook Facebook
  • 5 000 підписників в соціальній мережі Інстаграм Instagram

Informer.od.ua

OpenOdesa (2017 рік) – Просвітницький додаток для активних мешканців міста. Додаток для пристроїв на базі Android та IoS. Дана аплікація дозволяє в онлайн режимі отримувати інформацію про діяльність Одеської міської ради. Оновлення про проекти рішень та вже прийняті документи потрапляють до користувача на мобільний пристрій у вигляді push-повідомлен. Існує можливість слідкування за діяльністю конкретного депутата (відвідуваність сесій, результати голосування, тощо).

InformerTV (2018 рік) – відеоновини у сучасному форматі caption video для соціальних мереж.

Відео новини тривалістю від 2 до 5 хвилин публікуються в соціальних мережах. На даний момент підготовлено близько 150 випусків. Загальна аудиторія складає 150 000 переглядів станом на осінь 2019 року.

  • 20 000 підписників в соціальній мережі Facebook Facebook
  • 5 000 підписників в соціальній мережі Інстаграм Instagram

Informer Stream (2019 рік) – онлайн трансляції з важливих подій міста. Протягом ефіру йде правовий аналіз, відбуваються інтерв’ю та спілкуання з спікерами.

Стріми тривають годину та публікуються в соціальних мережах. На головній сторінці сайті проекту www.informer.od.ua є останній актуальний запис.

Електронний журнал з питань реформи децентралізації.

Збірник з 65 статей створених авторами та спеціалістами організації про хід реформи на півдні України. Всі матеріали оформлені на сучасних візуалізованих платформах.

Електронний журнал “Децентралізація”

Освіта та семінари (З 2014 року). Протягом останніх 5 років ІПІ організував та приймав участь в організації більше 100 різних семінарів та конференцій для журналістів, громадських активістів та державних службовців півдня України. Приблизно 2000 спеціалістів відвідали наші заходи та підвищили свою кваліфікацію.

У 2021 році вперше в Україні проведені практичні заняття з безпеки за системою Крав Мага у спортивних залах міст півдня України. Також розроблений практичний тренінг з безпеки для журналісток “Сталева журналістка”.