@I_vote_bot та @FakeBoomBot – телеграм боти для освіти

@I_vote_bot (2019 рік) – інформаційно-освітній сервіс для виборців в соціальній мережі Телеграм. Один з перших світових прикладів використання можливостей сучасних месенджерів в залученні молоді до політичних процесів. Під час виборчих кампаній 2019 року ботом скористались 5000 користувачів соціальної мережі.

@I_vote_bot

ФейкБум Бот (t.me/FakeBoomBot, @FakeBoomBot) — це унікальний проєкт, який використовує можливості соцмережі Telegram в освітніх цілях. 

Аналітики організації створили телеграм-бот, який здатний підвищити рівень критичного мислення користувачів та обізнаності про види інформаційних маніпуляцій. На цей час це поодинокий приклад використання ботів саме з освітньою метою.

Бот використовує приклади реальних фейків та дезінформації, поширених в інформаційному просторі, та допомагає зрозуміти, яким чином слід відрізняти правдиву інформацію від неправдивої.

Наша головна мета — підвищити рівень медіаграмотності користувачів Telegram. Відмінність цього боту від інших браузерних тестів та квізів криється в його інтерактивності та поєднанні з іншими суміжними проєктами. 

@FakeBoomBot містить велику базу фейків та маніпуляцій, яка постійно поповнюється. Цей телеграм-бот надає можливість дізнатися про походження фейків, ознайомитися із спростуванням, отримати індивідуальну оцінку рівня медіаграмотності користувачів. Це стало можливим завдяки системі аналізу відповідей, яка працює на основі математичного алгоритму. Вона також надає персональні рекомендації щодо того, які саме знання необхідні людині для покращення рівня критичного мислення. 

Велика кількість питань, які з’являються у довільному порядку, дозволяє проходити тест неодноразово та відслідковувати власний прогрес у розвитку навичок з медіаграмотності. Також є можливість порівняти свої здібності із загальним рівнем інших учасників. Телеграм-бот також має можливість у подальшому надсилати сповіщення про появу нової корисної інформації та оновлень.